Dijital Pazarlama 
0850 840 1 500 destek@4dturk.com

Dijital Pazarlama


Son yıllarda lügatımıza giren ve hayatımızın tam içinde olan Dijital Pazarlama günümüzde Geleneksel Pazarlamanın erişemediği noktalara giriyor ve daha iyi sonuçlar doğurabiliyor. Halen daha klasik pazarlama alanında faaliyetler sonuç versede özellikle belli başlı sektörler yalnızca dijital pazarlama ile varlıklarını sürdürüyor, büyümeye ve gelişmeye devam ediyorlar.

Yapılan son araştırmalar gösteriyor ki Türkiye nüfusunun yaklaşık % 50'si aktif olarak internet kullanıyor ve günlerinin çoğunluğunu mobil ya da sabit cihazlar üzerinden internette geçiriyor. Hal böyle olunca dijital pazarlama ile tüketiciye ulaşmak çok daha kolay oluyor.

Dijital Pazarlamanın en büyük artılarından biri küçük bütçeler dahilinde pazarlamaya başlanabilmesi, zira geleneksel pazarlama yöntemlerinde en az bir personel pazarlama çalışmalarını yürütecekken dijital pazarlama ile bir personelin maaşı kadar bütçe ile yaklaşık olarak 3-4 çalışanın satış ve pazarlama performansına ulaşılabiliyor.

Klasik yöntemle pazarlama faaliyetlerini yürüten orta ve büyük ölçekli firmaların diğer firmalardan daha geride kaldıkları günümüzde çok fazla görüşmekte. Oysa dijital pazarlama ile çok fazla kanalda marka kendini göstererek, marka bilinirliğini artırabilir ve satış potansiyelinde artmalar yaşanabilir. 

 

 

 


© 2003-2017 4DTURK Seo & Dijital Reklam Ajansı